Dat is een bruikbare gedachte. Zowel in je yoga practice als op bepaalde momenten in je leven. Het heeft geen zin om je druk te maken over zere benen. Op een gegeven moment gaan we verder naar een andere houding.
Vorige week deed ik boodschappen voor een feestje op de fiets. Ik had 2 shopperbags, een volle rugzak en 3 plasticzakken vol. Van de supermarkt naar huis is ongeveer 10 minuten. Ik had de hoeveelheid boodschappen onderschat. Nadat ik mijn fiets had volgehangen en zelf er nog maar net bij paste, begon de uitdaging om naar huis te fietsen. Rustig fietsen, blijven ademen, voorzichtig over hobbeltjes, kalm blijven en trap voor trap vooruitgaan.
Het is een klein voorbeeld, maar bij thuiskomst realiseerde ik me dat ik deze uitdagende situatie eigenlijk heel erg leuk vond. Ik had mezelf namelijk uitgedaagd en was een ervaring rijker door rustig te blijven en te weten dat ik trap voor trap thuis zou komen.
In plaats van geïrriteerd door de hoeveelheid boodschappen en het feit dat ik alles op de fiets moest doen, was ik heel erg blij toen ik thuiskwam.